Kalender

april 2023
M Ti O To F L S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Heklas Julebanko 2024

HEKLAS JULEBANKO 2024 Juniorteamet afholder julebanko den. 6. December.Vi har...

Banen er lukket

Grundet meget regn er banerne Lukket Banerne er derfor lukketVi glæder os til...

Kathrine Vittrup underviser 27/4

ALLE TIDER ER OPTAGET – Kathrine kommer hver anden uge.

Tilmelding på Heklas Facebookside på opslag

Kathrine Vittrup Ishestar kommer og underviser torsdag 13/4. 

Torsdag 27. april på Heklas baner i Hjallerup
Pris for 30 min.
250 kr for eneundervisning.
150 kr pr. person for to på banen. Skriv ved tilmeldingen, hvis du allerede har en makker eller evt. søger en.
Der betales på dagen til Heklas mobilpay 24047. Undervisningen starter kl. 18.00.
Mindst 4 „hold“. Maks 8 “hold”.
Tilmelding senest mandag 24/4- Herefter laves tidsplanen, der indsættes her på opslaget i en kommentar. Når tidsplanen er udsendt, betragtes tilmeldingen som bindende og dermed skal der betales for pladsen.

Bliver du forhindret, er du dog meget velkommen til at sælge din plads.
Tilmeld dig ved at skrive en kommentar på dette opslag eller send sms til Ingrid 20922211
Fra Kathrine: Lidt om mig.
Jeg hedder Kathrine Vittrup og er 26 år. Jeg er uddannet med en bachelor i ridning og som ride instruktør ved Hólar Unversitet på Island. Jeg har været bosat på Island de sidste 5 ½ år, hvor jeg har arbejdet hos flere topryttere – Her iblandt Viðar Ingólffson, Þórarinn Eymundsson og Siggi Sig. Jeg har nu valgt at flytte hjem til Danmark, hvor jeg vil forsætte med træning af heste og med undervisning. I øjeblikket arbejder jeg hos Rasmus Møller i Svenstrup.
Derudover har jeg redet en del stævner. Jeg har deltaget til Landsmót, Islandsmót og Fjörðungsmót.
Min undervisning bygger på den viden og erfaring som jeg har fået gennem min tid på Hólar og som træner af mange forskellige heste. Min undervisning ejner sig til ryttere og heste på alle niveauer – såvel nybegyndere som ryttere der ønsker hjælp med deres stævne træning.

aasacamping
hjallerup-samvirke1

DIF
jem og fix